Upał, piasek, plaża i kawał dobrej siatkówki – tak w skrócie wyglądał ostatni weekend w Miasteczku Sportowym przy ul. Wrocławskiej. A wszystko za sprawą Mistrzostw Bytomia w Siatkówce Plażowej.

W tym roku w zawodach wystartowały 43 drużyny. Sobota w całości należała do mężczyzn. Zdecydowanie najbardziej zacięta rywalizacja rozegrała się w kategorii 17-20 lat. Po niezwykle wyrównanych spotkaniach półfinałowych i finałowych ostateczne zwycięstwo odniósł zespół „Roladki”. W finale zwycięzcy pokonali ekipę „Benisz”, a trzecie miejsce przypadło „Kluseczkom”. W kategorii najbardziej doświadczonych siatkarzy najlepiej zaprezentowali się, pochodzący z Krakowa bracia Błońscy (Dominik i Bartłomiej). Duet ten nie pozostawił złudzeń rywalom i w znakomitym stylu przebił się przez wszystkie etapy zmagań w Miasteczku Sportowym. Drugie miejsce przypadło parze Gębka/Wojciechowski, a najniższy stopień podium wywalczyła drużyna „Sto Twarzy Grzybiarzy”. Wśród najmłodszych chłopców zwyciężyli „Rumuńscy przemytnicy rzeżuchy”, którzy w bezpośrednim spotkaniu pokonali „Obrotowych”.

Kategorie żeńskie rozpoczęły walkę o mistrzostwo w niedzielę. I tak do lat 16 bezkonkurencyjny okazał się „Płomień”, pokonując ekipę „Czechowice”. Trzecie miejsce przypadło „Leniuszkom”. W przedziale wiekowym 17-20 lat najlepsze zawody rozegrały „Świnki Halinki”, które w finale nie dały szans drużynie „Paseksy”. Spotkanie o miejsce trzecie wygrał duet „Kwaśniok Team”. Natomiast w kategoria open padła łupem „Celebrytek” . Za nimi uplasowały się zespoły Guz/Zozgórnik oraz Amatorki.
Zwycięzcy nagrodzeni zostali medalami, dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez Miasto Bytom.