www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

wtorek, 09 kwietnia 2013 17:02

SZESCIOLATEK IDZIE DO SZKOŁY?

Karolina Markowska / bytom.pl

W tym roku rodzice po raz ostatni zdecydują, czy ich sześcioletnie dziecko pójdzie do szkoły, czy też pozostanie jeszcze w przedszkolu. W kolejnych latach wyboru nie będzie. Tak postanowił Sejm RP, przyjmując nowelizację ustawy o systemie oświaty. O tym, jak przygotować malucha do obowiązku szkolnego, dowiemy się podczas tegorocznej edycji Bytomskich Spotkań Edukacyjno – Wychowawczych.

Jaki jest sześciolatek? Na co zwrócić uwagę w jego rozwoju i wychowaniu? Z jakimi problemami muszą uporać się rodzice, nauczyciele i pedagodzy? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy na konferencji, którą przygotowała bytomska Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna. Specjaliści wyjaśnią wiele ważnych dla wychowawców spraw. Zwrócą uwagę m.in. na społeczne i emocjonalne funkcjonowanie kilkulatków, opowiedzą o sposobach wsparcia ich edukacji, a także o roli wzroku i słuchu w rozwoju dziecka.

Porady fachowców uzyskamy nie tylko na konferencji, ale także na warsztatach. Dowiemy się jak ćwiczyć umysł i ciało malucha, jak pracować z uczniami niepełnosprawnymi oraz czy istnieją niezawodne sposoby radzenia sobie ze stresem. Każde zajęcia będą dotyczyć innego tematu, a udzielane tam wskazówki będą cenne zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli i pedagogów.

Siódma edycja Bytomskich Spotkań Edukacyjno - Wychowawczych rusza 15 kwietnia, a już w następnym dniu do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej przy ulicy Dr Józefa Rostka 16 zawitają uczestnicy konferencji. Nieco później nauczyciele szkół i przedszkoli uzyskają kilka cennych porad na pierwszych warsztatach. Kolejne czekają nas dwa dni później i tak aż do 26 kwietnia.

Udział w Bytomskich Spotkaniach Edukacyjno - Wychowawczych jest całkowicie bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, trzeba jednak wysłać zgłoszenie. Mamy na to czas do jutra (10 kwietnia). Konferencja czy warsztaty? Swój wybór zaznaczamy w treści maila i kierujemy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Spotkaniom edukacyjno - wychowawczym patronuje prezydent Damian Bartyla.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • UGODZIŁ NOŻEM 15-LATKA

    Bytomscy stróże prawa zatrzymali 16-latka, który ugodził nożem o rok młodszego chłopca. Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w rejonie dworca kolejowego w Bytomiu. Ranny 15-latek został umieszczony w szpitalu, gdzie przeszedł operację. Napastnik, decyzją sądu, trafi do schroniska dla nieletnich.

  • JAK GŁOSOWALI BYTOMIANIE?

    Typowo jesienna pogoda skutecznie zniechęciła bytomian do udziału w wyborach samorządowych. Frekwencja wyniosła jedynie 31 procent. To jeden z najsłabszych wyników w województwie śląskim. Sprawdź jak dużym poparciem cieszyli się poszczególni kandydaci. W jednym z okręgów wystarczyły 144 głosy, aby uzyskać mandat!

  • BONK WYGRYZŁ ROGOWSKIEGO

    Po wielu godzinach oczekiwań w końcu poznaliśmy ostateczny skład Rady Miejskiej w Bytomiu. Nie obyło się bez niespodzianki. Mandat radnego zdobył rzutem na taśmę Henryk Bonk, którego komitet wyborczy przekroczył 5-procentowy próg wyborczy. Miejsce w radzie stracił natomiast Jerzy Rogowski z BIS-u.
Program Tv


10:00
Sesja Rady Miasta Ruda Ślaska z dnia 13.11.2014
12:00
Przegląd Wydarzeń Tygodnia
12:35
Przegląd Wydarzeń Sportowych
13:00
Pląsy dramy 2014 cz1
15:40
Prognoza Pogody

Dyżur Redaktorski


Arkadiusz Wieczorek

Arkadiusz Wieczorek
tel. 508 271 609
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze