W tym tygodniu rozpoczęło się tworzenie struktur powiatowych nowego ugrupowania „Polska Razem Jarosława Gowina”. Na miejską scenę polityczną wraca były Prezydent Miasta Ruda Śląska, Zygmunt Żymełka.

Rok 2014 jest rokiem wyborów - będziemy wybierali posłów do Parlamentu Europejskiego oraz radnych i prezydentów miast. Na polskiej scenie politycznej pojawiło się nowe ugrupowanie – Polska Razem Jarosława Gowina, które rozpoczęło tworzenie struktur powiatowych także w Rudzie Śląskiej 

W Rudzie Śląskiej ugrupowanie chce budować struktury zarówno w oparciu o osoby zupełnie nowe w polityce jak i doświadczonych samorządowców. Jedną z twarzy Polski Razem jest Zygmunt Żymełka.

Zygmunt Żymełka, członek „Polska Razem Jarosława Gowina” oraz  pełnomocnik tej partii w naszym mieście, Kazimierz Płotkowski będą gośćmi Arkadiusza Grzywaczewskiego w audycji Sfera Polityki, którą wyemitujemy w piątek o godzinie 18:30 . W trakcie audycji m.in. poruszono temat kandydata partii na funkcję prezydenta miasta Ruda Śląska, jak również poszukiwania kandydatów na radnych.

Audycja dostępna będzie także na stronie www.sferatv.pl

KOMENTARZE