To już kolejna oszukana rudzianka, która marzyła o ogromnych zyskach, niestety zamiast szybko zarobić - straciła. Kobieta nawiązała przez internet kontakt z rzekomymi analitykami finansowymi, aby zainwestować swoje oszczędności w akcje jednej z polskich firm petrochemicznych. Wykonała wszystkie czynności, o które poprosił ją oszust, a on przelał z jej konta 41 tysięcy.

Ponad 50-letnia rudzianka, sama wyszukała w internecie firmę inwestycyjną, chcąc zainwestować swoje pieniądze i oczekując szybkiego zysku. Analityk finansowy polecił zainstalować przesłane jej aplikacje, dzięki którym mógł pomagać w inwestycji. Wykonywała ona wszystkie polecenia rozmówcy, który przekonywał ją, że inwestuje w znaną państwową firmę petrochemiczną. Analityk, który okazał się oszustem przelał z jej konta 41 tys., po czym kontakt się urwał.

Tego typu inwestycje mieszkańcy naszego miasta próbują dokonywać dosyć często i za każdym razem kończy się to oszustwem. Radzimy inwestować swoje pieniądze w legalnie działających firmach czy instytucjach, do których możemy udać się osobiście, Kub dogłębnie sprawdzać wiarygodność tych internetowych.

KOMENTARZE