W Polsce na wirusa SARS-CoV-2 zachorowało już 1051 osób, a 14 przegrało walkę z chorobą. Tylko w środę zdiagnozowano 150 nowych przypadków, a zmarły 4 osoby. Na Śląsku szpital opuściło troje pacjentów wyleczonych z koronawirusa. W Rudzie Śląskiej wojewódzkie służby sanitarne wycofały się z decyzji o zamknięciu do odwołania miejskich targowisk. Do tej pory w mieście stwierdzono tylko jeden przypadek zarażenia groźnym patogenem.

W Polsce w coraz szybszym tempie rośnie liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Liczb chorych przekroczyła już tysiąc i jak przewiduje ministerstwo może w ciągu tygodnia nawet się potroić. W życie weszło szereg obostrzeń, które mają uchronić Polaków przed epidemią. Z domu można wychodzić tylko do pracy, na zakupy lub lekarza. Większość autobusów oraz tramwajów kursowało w środę wypełnionych tylko w połowie. Przynajmniej do 13 kwietnia mają zostać zamknięte polskie granice.

W województwie śląskim liczba zarażonych wynosi 105 osób. Śmierć poniosły do tej pory 2 osoby. W Rudzie Śląskiej odnotowano zaledwie jeden przypadek koronawirusa. 238 osób przebywa pod kwarantanną, natomiast 477 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Dużą konsternację wśród mieszkańców wywołała decyzja wojewódzkich służb sanitarnych, które zdecydowały się cofnąć zakaz handlu na targowiskach. W większości polskich miast targi są zamknięte od przynajmniej kilku dni.

We Włoszech zmarło już 31 lekarzy zarażonych koronawirusem. Do tej pory w całym kraju 6820 osób przegrało walkę z chorobą. W słonecznej Italii w ciągu ostatniej doby ponad 5 tysięcy przebadanych próbek miało wynik dodatni. Sytuacja pogarsza się również w Hiszpanii, gdzie zmarło już więcej osób niż w Chinach.

KOMENTARZE