Gwiazda Ruda Śląska nadal ma szansę na bezpośredni awans do Futsal Ekstraklasy. Halembianie w meczu kończącym fazę zasadniczą pokonali przed własną publicznością 3:2 GKS Ekom Nowiny i wskoczyli przynajmniej do 27. kwietnia na fotel lidera grupy południowej. Śląski zespół już wcześniej zapewnił sobie prawo gry w barażach o awans do elity.

Rudzianie potrzebowali zwycięstwa nad nieobliczalnym GKS-em Ekom, żeby zachować szansę na bezpośredni awans do Futsal Ekstraklasy. Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla gospodarzy, bo 54 sekundzie Michał Hyży przymierzył z dystansu, a piłka zatrzepotała w siatce. Halembianie chcieli pójść za ciosem, ale szwankowała skuteczność.

Przyjezdni nie ograniczali się do zabezpieczenia dostępu do własnej bramki i również kilkakrotnie sprawdzili w pierwszej połowie formę Aleksandra Waszki. Czystych sytuacji strzeleckich było jednak jak na lekarstwo. Na początku drugiej odsłony dwukrotnie przed szansą stanął Maciej Ponikowski, ale górą był golkiper.

Na kolejnego gola kibice musieli czekać aż do 37. minuty. Rudzianie wyprowadzili kontratak, Jakub Naleśnik wystawił futsalówkę jak na tacy Mateuszowi Mrowcowi i było 2:0. Nowiny rozpoczęły grę z lotnym bramkarzem i szybko straciły trzeciego gola. Próbkę swoich snajperskich umiejętności dał Waszka.

W 39. minucie nadzieję w serca gości wlał jeszcze Ponikowski z bliska, pakując piłkę do bramki. Minęło kilkadziesiąt sekund, a niefortunnie pokonał własnego golkipera głową Hyży. Do samego końca zespól Piotra Lichoty dążył do wyrównania, ale halembianie nie dali sobie wydrzeć cennego zwycięstwa.

Z grupy południowej awans do Futsal Ekstraklasy wywalczy tylko zwycięzca ligowych rozgrywek. O 1. miejsce halembienia walczą z GSF-em Gliwice, który swój ostatni mecz w sezonie rozegra dopiero 27. kwietnia. Jego rywalem będzie trzeci w tabeli Górnik Metraco Polkowice.