To jedna z największych imprez biegowych w regionie. Prawie 1000 zawodników wzięło udział w IV Rudzkim Półmaratonie Industrialnym, który przyciągnął na Górny Śląsk miłośników aktywnego wypoczynku z całej Polski oraz wielu zakątków Europy, a nawet Afryki. 

Organizatorzy już tradycyjnie przygotowali dla uczestników szereg atrakcji. Swoich sił na bieżni mogli spróbować najmłodsi. Pole do popisu mieli również miłośnicy nordic walking.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbali młodzi rudzcy artyści oraz zespół Arkadia Band. Tym razem coroczny bieg na szpilkach, zgodnie z parytetami zastąpiły zmagania w japonkach.

Trasa półmaratonu biegła przez centrum miasta nieopodal poprzemysłowych zabytków Górnego Śląska. Pętla liczyła nieco ponad 4 kilometry i była wymagająca.

Na koronnym dystansie 21 kilometrów rywalizowało prawie 700 zawodników. Kluczem do sukcesu była żelazna kondycja, dobre przygotowanie oraz chłodna głowa. IV rudzki półmaraton wygrał Marokańczyk - Abderrahim Elasri. Wśród kobiet triumfowała Zita Kascer.

Więcej w Wydarzeniach o godzinie 17:18.

Media

KOMENTARZE