Uczestnicy 41. Halembskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wracają już do domu. W ciągu dwóch dni pokonają ponad 70 kilometrów. Do Rudy Śląskiej-Halemby dotrą w sobotę około godziny 20:00. W Czwartek Częstochowa przeżyła kolejny "halembski potop". Do pątników, którzy pieszo dotarli przed oblicze Matki Boskiej dołączyli mieszkańcy miasta, leżącego w sercu Górnego Śląska.

 

 

 

 

 

 

W ramach Dnia halembskiego o godzinie 9:30 została odprawiona Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymi wzięli również udział w nabożeństwie drogi krzyżowej oraz tradycyjnej zabawie w sali papieskiej.

- Fenomenem halembskiej pielgrzymki jest rys wspólnotowy naszych rudzkich parafii, ale warto powiedzieć, że udział w niej biorą również mieszkańcy innych miast. Niektórzy, żeby wziąć w niej udział przyjeżdżają specjalnie zza granicy. My się tutaj jednoczymy. Często w Halembie mijamy się, nie znamy, wiele o sobie nie wiemy, ale tutaj się rozpoznajmy. Tym znakiem rozpoznawczym jest uśmiech na twarzy oraz dobre słowo. Przynosimy tutaj na Jasną Górę nasze intencje i sprawy, żeby za wstawiennictwem Matki Boskiej doświadczyć bożych łask - powiedział proboszcz parafii Bożego Narodzeni w Halembie, Ryszard Kokoszka.

Pątnikom na trasie towarzyszy Telewizja Sfera. W sobotę (31 sierpnia) zapraszamy o godzinie 20:30 na reportaż z halembskiej pielgrzymki.

KOMENTARZE