Kolejne powody do radości mają rugbistki z Rudy Śląskiej. Diablice po raz czwarty w historii zajęły miejsce na podium Mistrzostwach Polski w siedmioosobowej odmianie rugby.

Ostatni turniej rozgrywany w stolicy miał zdecydować o tym, czy Diablice po raz kolejny staną na podium w Mistrzostwach Polski w siedmioosobowej odmianie rugby. W pierwszym spotkaniu grupowym rudzianki zremisowały dzięki dobrej grze w defensywie 0:0 z Legią Warszawa i znacznie przybliżyły się do brązowego medalu.

W drugiej potyczce podopieczne Mariusz Świerczyńskiego pokonały 28:5 stołeczne Syrenki i zapewniły sobie awans do finału oraz trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. Motorem napędowym śląskiej drużyny była w tym spotkaniu Sylwia Łuksik, która zdobyła aż 18 punktów.

W półfinale Diablice długo prowadziły wyrównany bój z Czarnymi Różami z Poznania, ale ostatecznie lepsze okazały się rywalki. W spotkaniu o trzecie miejsce trener Świerczyński pozwolił pograć wszystkim zawodniczkom, z czego skrzętnie skorzystała Legia, wygrywając 32:5.

Mistrzem Polski został w tym sezonie zespół Biało-Zielone Ladies Gdańsk.