Futsaliści Gwiazdy dwukrotnie pokonali w barażach Cuprum Polkowice i w przyszłym sezonie nadal będą występować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rewanż w Halembie zakończył się wygraną rudzian 5:4. Dwukrotnie trafił do siatki Szymon Łuszczek.

Nie było niespodzianki w meczu rewanżowym o prawo gry w Futsal Ekstraklasie. Gwiazda pokonała na własnym parkiecie Cuprum Polkowice 5:4. Goście ani przez moment nie byli bliscy odrobienia 3-bramkowej straty z pierwszego spotkania, choć trzeba przyznać, że grali ambitnie.

W pierwszej odsłonie kibice w Halembie zobaczyli aż pięć goli. W 6. minucie dał rudzianom prowadzenie Bartosz Siadul, który w końcówce tego sezonu błysnął strzelecką formą. Na to trafienie przyjezdni odpowiedzieli dwukrotnie. Do siatki trafili kolejno Dawid Biały oraz Daniel Walasek. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Szymon Łuszczek, a kilkadziesiąt sekund później gola na 3:2 zdobył Jacek Hewlik.

W drugiej odsłonie nadal trwała walka cios za cios, z której ostatecznie zwycięsko wyszli gospodarze. Dla przyjezdnych ponownie trafili do siatki Biały i Walasek, a dla rudzian, które całe zawody wygrali 5:4, Olaf Białek i Łuszczek.

Gwiazda Ruda Śląska - Cuprum Polkowice 5:4 (3:2)