Piłkarze Grunwaldu Ruda Śląska pokonali w meczu 1/4 Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Skrę Częstochowa 3:1. Dwa gole dla "Zielonych" zdobył w tym spotkaniu Daniel Jagodziński.

Do meczu 1/4 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim piłkarze Grunwaldu przystąpili już pod wodzą prezesa Teodora Wawocznego, który na ławce trenerskiej zastąpił tymczasowo Jacka Bratka. Pierwsza połowa to obustronna wymiana ciosów. Z tej zwycięsko wyszli gospodarze.

W 14. minucie Daniel Jagodziński przymierzył precyzyjnie z rzutu wolnego, a piłka zatrzepotała w siatce. Skra miała kilka okazji, aby wyrównać, ale za każdym razem na posterunku był Mohamed Lamlih. Krótko przed przerwą na 2:0 podwyższył Bartosz Włodarczyk, który dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym.

W drugiej odsłonie kibice nie zobaczyli również dwa gola. Częstochowianie rzucili się do odrabiania strat, jednak początkowo nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie golkipera rudzkiej drużyny. W 63. minucie trzeciego gola dla halembian zdobył Jagodziński. Rozmiary porażki zmniejszył w końcówce Dominik Marek.

Grunwald Ruda Śląska - Skra Częstochowa 3:1 (2:0)

1:0 - Jagodziński (14`)

2:0 - Włodarczyk (45`)

3:0 - Jagodziński (63`)

3:1 - Marek (79`)