Źródło: Slavia - Facebook Źródło: Slavia - Facebook

Adrian Hajduk potwierdził swoją wysoką formę na Mistrzostwach Polski w Zapasach, które w ubiegły weekend odbyły się w Zgierzu. Zawodnik Slavii Ruda Śląska zdobył złoty medal w stylu wolnym w kategorii do 57 kilogramów. W zawodach udział wzięła cała krajowa czołówka.

Po raz siódmy w seniorskiej karierze Adrian Hajduk stanął na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostwa Polski w Zapasach w stylu wolnym. W Zgierzu zawodnik rudzkiej Slavii nie miał sobie równych i wygrał zdecydowanie wszystkie pojedynki. W finale pokonał 13:0 reprezentanta Dębu Brzeźnica, Patryka Ołenczyna.

Brązowy medal w kategorii do 74 kilogramów wywalczył Andrzej Sokalski. Dobrze spisały się również kobiety. Natalia Kubaty zdobyła srebro w kategorii do 55 kilogramów, natomiast Daria Szymeczko (55 kg) oraz Natalia Strzałka (69 kg) stanęły na najniższym stopniu podium.

W klasyfikacji drużynowej Slavia ze 122 punktami na koncie zajęła 6. miejsce.