To był trudny weekend dla hokeistów Polonii. Trudny, ale jakże udany. Niebiesko-czerwoni najpierw zmierzyli się z pewnym już awansu do ekstraligi HC GKS Katowice.

Nasi hokeiści wygrali 6:5, zwycięstwo wypracowując sobie głównie w drugiej tercji, wygranej przez bytomian 4:1. Po dwie bramki dla Polonii w tym meczu zdobywali: Dariusz Puzio i Andrzej Raszczyński. W niedzielę, w meczu 32 kolejki Polonia zmierzyła się natomiast z mającą duże aspiracje Legią Mazowsze Warszawa. Hokeiści ze stolicy nie mieli za wiele do powiedzenia w bytomskiej stodole, inkasując siedem bramek, sami zdobyli zaledwie dwie. Polonia wygrała każdą tercję, będąc ekipą zdecydowanie lepszą. Po tych dwóch zwycięstwach bytomianie umocnili się na drugiej pozycji w tabeli pierwszej ligi. Mają 46 punktów, pięć punktów przewagi nad trzecią ekipą z Krynicy, przy czym rywale mają rozegrane dwa mecze mniej.