Trwa zwycięska passa piłkarzy Polonii Bytom III lidze opolsko-śląskiej. W rozegranym awansem meczu 32. kolejki Niebiesko-Czerwoni pokonali przed własną publicznością 3:0 rezerwy Górnika Zabrze.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w III lidze piłkarze Polonii. Tym razem bytomianie pokonali na stadionie przy ulicy Olimpijskiej rezerwy Górnika Zabrze.

Pierwsze połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy. Już w 19. minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Krysian, który wykorzystał niepewna interwencję golkipera. W 32. minucie głową trafił do siatki Dawid Cempa i zrobiło się 2:0.

W drugiej odsłonie ton boiskowym poczynaniom nadal nadawali Niebiesko-Czerwoni. W 53. minucie Robert Trznadel uruchomił prostopadłym podaniem Marcina Lachowskiego, który strzałem z okolic pola karnego pokonał Tomasza Loskę.

Dzięki wygranej Poloniści umocnili się na pozycji lidera III ligi i mają 4 punkty przewagi nad drugą w tabeli Odrą Opole, która ma jednak o jeden mecz rozegrany mniej.