Piłkarze Polonii sięgnęli po Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Niebiesko-Czerwoni pokonali w finale ŁKS Łagiewniki 2:1 i zdobyli przepustkę do regionalnego szczebla tych rozgrywek.

W finale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym Polonia zmierzyła się ŁKS-em Łagiewniki. Już po 16 minutach gry bytomianie prowadzili 1:0 po ładnej główce Michała Zielińskiego. Odpowiedź przedstawiciela ligi okręgowej była jednak błyskawiczna. Ariel Lindner wyskoczył w 19. minucie najwyżej w polu karnym i doprowadził do remisu.

W drugiej połowie kibice zgromadzeniu na stadionie przy ulicy Olimpijskiej długo nie oglądali żadnego gola. Dopiero w 73. minucie wygraną zapewnił gospodarzom Adrian Krysian, który zachował najwięcej zimnej krwi w polu karnym.

6 maja zostaną rozegrane mecze I rundy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wśród rywali, na których może trafić drużyna z Bytomia są takie ekipy, jak: Grunwald Ruda Śląska, LKS Czaniec, GKS Jastrzębie czy Beskid Skoczów.