archiwum Sfera TV archiwum Sfera TV

Pięć medali wywalczyli zawodnicy ZKS „Slavia” Ruda Śląska podczas Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach. Dwa srebrne medale zdobyli rudzianie, natomiast trzy brązowe w udziale przypadły rudziankom. W miniony weekend w Solcu Kujawskim, po raz pierwszy w historii, zawody zapaśnicze odbyły się w trzech stylach jednocześnie.

Zawodnicy rudzkiej Slavii, z powodu licznych kontuzji oraz bez faworyta Adriana Hajduka, podchodzili do startu w mistrzostwach z dużymi obawami. Jednak okazały się one bezpodstawne, ponieważ rudzianie po raz kolejny udowodnili swoją przynależność do ścisłej krajowej czołówki. Podczas zawodów dwa srebrne medale zdobyli Grzegorz Łabus, w kategorii do 57 kg oraz Andrzej Sokalski (kategoria do 74 kg). Nie poszczęściło się natomiast Kamilowi Wojciechowski, którego w pojedynku o brązowy medal wyeliminowała kontuzja i ostatecznie zajął on V miejsce.
Również w Solcu Kujawskim dziewczęta z ZKS „Slavia” Ruda Śląska wywalczyły trzy brązowe medale oraz dwa V miejsca, co ostatecznie dało III miejsce w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski Seniorów. Brązowymi medalistkami zostały trzy zawodniczki: Daria Szymeczko i Natalia Kubaty (obie w kategorii 55 kg), a także Izabela Strzałka (kategoria 63 kg). V miejsca zajęły z kolei Justyna Respondek (kategoria 53 kg) i Alicja Kubaty (kategoria 69 kg).

źródło: UM RUDA ŚL.