www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

wtorek, 11 grudnia 2012 16:32

ŚLĄSKI BRYDŻ

Rafał Szlaga

V Turniej Barbórkowy w skata zorganizowano na terenie naszego miasta. 428 osób walczyło o tytuł najlepszego w tej dosyć popularnej grze karcianej, nazywanej w całej Polsce śląskim brydżem

Skat – jedna z najpopularniejszych gier karcianych na Śląsku. Uczy logicznego myślenia i matematyki. My o wytłumaczenie zasad poprosiliśmy posła Grzegorza Tobiszowskiego, który zdradził, że w skata nauczył go grać dziadek.

Sam poseł choć w mistrzostwach nie brał udziału, obserwował tych którzy po raz piąty wzięli udział w Turnieju Barbórkowym. Turniej tym ważniejszy, że był to ostatni turniej z serii Grand Prix. W ten sposób wyłoniono tych, którzy będą brali udział w indywidualnych mistrzostwach polski.

Skat mimo iż popularny w całym kraju, najbardziej kojarzony jest ze Śląskiem. A tego typu turnieje pomagają zachować tradycję. Tym razem najlepszy okazał się Zbigniew Obirek.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • PŁONIE KOMIN BYŁEJ ELEKTROWNI HALEMBA

    W Rudzie Śląskiej - Halembie ponownie płonie komin chłodniczy po byłej Elektrowni Halemba. Na miejscu akcję gaśniczą prowadzi 10 zastępów straży pożarnej. Na chwilę obecną nie ma zagrożenie, że ogień rozprzestrzeni się na inne budynki.

  • FITNESS, KONKURSY i CIEKAWI GOŚCIE

    Dziś znów czekamy na Państwa przed siedzibą Telewizji Kablowej Elsat. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Na naszych widzów czekają konkursy z nagrodami, fitness, występ nigeryjskiego piosenkarza KC Nwokoye oraz lekcja samby. Jak zawsze będziemy też rozmawiać z wyjątkowymi gośćmi. Zapraszamy o godzinie ósmej.

  • RUDZKI BUDŻET OBYWATELSKI

    Trwają przygotowania do realizacji drugiego w historii miasta budżetu obywatelskiego. Obecnie projekty inwestycji zgłoszone przez rudzian są poddane weryfikacji.
Program Tv


15:00
Wakacje z telewizją Sfera
17:00
Prognoza Pogody
17:05
Dziś w programie
17:18
Wydarzenia - serwis informacyjny
17:35
Prognoza Pogody

Dyżur Redaktorski


Rafał Szlaga

Rafał Szlaga
tel. 504 197 579
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze