www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

wtorek, 11 grudnia 2012 16:32

ŚLĄSKI BRYDŻ

Rafał Szlaga

V Turniej Barbórkowy w skata zorganizowano na terenie naszego miasta. 428 osób walczyło o tytuł najlepszego w tej dosyć popularnej grze karcianej, nazywanej w całej Polsce śląskim brydżem

Skat – jedna z najpopularniejszych gier karcianych na Śląsku. Uczy logicznego myślenia i matematyki. My o wytłumaczenie zasad poprosiliśmy posła Grzegorza Tobiszowskiego, który zdradził, że w skata nauczył go grać dziadek.

Sam poseł choć w mistrzostwach nie brał udziału, obserwował tych którzy po raz piąty wzięli udział w Turnieju Barbórkowym. Turniej tym ważniejszy, że był to ostatni turniej z serii Grand Prix. W ten sposób wyłoniono tych, którzy będą brali udział w indywidualnych mistrzostwach polski.

Skat mimo iż popularny w całym kraju, najbardziej kojarzony jest ze Śląskiem. A tego typu turnieje pomagają zachować tradycję. Tym razem najlepszy okazał się Zbigniew Obirek.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

    Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Krakowie ostrzega przed oblodzeniem na obszarze województwa śląskiego od godz. 17.00 w dniu 27 stycznia do godz. 10.00 w dniu 28 stycznia. Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna wyniesie od -4°C do -2°C, przy gruncie do -7°C.

  • NOWELIZACJA USTAWY GÓRNICZEJ PODPISANA

    Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego . Dzięki tej ustawie możliwe będzie przeprowadzenie rządowego planu naprawy Kompanii Węglowej.

  • FERIE W MIEŚCIE

    Specjalną ofertę na ferie przygotowały dla dzieci miejskie placówki kulturalne i oświatowe. Więcej informacji na ten temat w dzisiejszych Wydarzeniach. 
Program Tv


15:00
Wydarzenia – serwis informacyjny
15:15
Prognoza Pogody
15:20
Sportowy Wywiad
15:30
ŚGM
15:45
Wywiad po sesji Rady Miejskiej w Bytomiu

Dyżur Redaktorski


Sandra Hajduk

Sandra Hajduk
tel. 509 568 973
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze