www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

wtorek, 11 grudnia 2012 16:32

ŚLĄSKI BRYDŻ

Rafał Szlaga

V Turniej Barbórkowy w skata zorganizowano na terenie naszego miasta. 428 osób walczyło o tytuł najlepszego w tej dosyć popularnej grze karcianej, nazywanej w całej Polsce śląskim brydżem

Skat – jedna z najpopularniejszych gier karcianych na Śląsku. Uczy logicznego myślenia i matematyki. My o wytłumaczenie zasad poprosiliśmy posła Grzegorza Tobiszowskiego, który zdradził, że w skata nauczył go grać dziadek.

Sam poseł choć w mistrzostwach nie brał udziału, obserwował tych którzy po raz piąty wzięli udział w Turnieju Barbórkowym. Turniej tym ważniejszy, że był to ostatni turniej z serii Grand Prix. W ten sposób wyłoniono tych, którzy będą brali udział w indywidualnych mistrzostwach polski.

Skat mimo iż popularny w całym kraju, najbardziej kojarzony jest ze Śląskiem. A tego typu turnieje pomagają zachować tradycję. Tym razem najlepszy okazał się Zbigniew Obirek.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • NOWA JA. RUDZKI PUP RUSZA Z NOWYM PROJEKTEM

    Cały czas wzrasta liczba bezrobotnych kobiet. By pomóc im rozwinąć skrzydła na rynku pracy Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej rusza ze specjalnym projektem.

  • OBOWIĄZKOWE ODBLASKI

    Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

  • KOMPANIA WĘGLOWA ZOSTANIE PODZIELONA?

    Podział Kompanii Węglowej ma być ratunkiem dla polskiego górnictwa. Cztery kopalnie miałby przejąć Węglokoks, natomiast pozostałe trafiłyby w ręce dwóch dużych grup energetycznych. To scenariusz, który bierze pod uwagę rząd Donalda Tuska.
Program Tv


15:00
Wakacje z Telewizją Sfera
17:00
Prognoza Pogody
17:10
Dziś w programie?
17:18
Wydarzenia - serwis informacyjny
17:35
Prognoza Pogody

Dyżur Redaktorski


Arkadiusz Wieczorek

Arkadiusz Wieczorek
tel. 508 271 609
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze