www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

wtorek, 11 grudnia 2012 16:32

ŚLĄSKI BRYDŻ

Rafał Szlaga

V Turniej Barbórkowy w skata zorganizowano na terenie naszego miasta. 428 osób walczyło o tytuł najlepszego w tej dosyć popularnej grze karcianej, nazywanej w całej Polsce śląskim brydżem

Skat – jedna z najpopularniejszych gier karcianych na Śląsku. Uczy logicznego myślenia i matematyki. My o wytłumaczenie zasad poprosiliśmy posła Grzegorza Tobiszowskiego, który zdradził, że w skata nauczył go grać dziadek.

Sam poseł choć w mistrzostwach nie brał udziału, obserwował tych którzy po raz piąty wzięli udział w Turnieju Barbórkowym. Turniej tym ważniejszy, że był to ostatni turniej z serii Grand Prix. W ten sposób wyłoniono tych, którzy będą brali udział w indywidualnych mistrzostwach polski.

Skat mimo iż popularny w całym kraju, najbardziej kojarzony jest ze Śląskiem. A tego typu turnieje pomagają zachować tradycję. Tym razem najlepszy okazał się Zbigniew Obirek.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI HALEMBY

    Z mieszkańcami Halemby po raz kolejny spotkała się prezydent Grażyna Dziedzic. Tym razem spotkanie odbyło się w Gimnazjum nr 9 i trwało nieco ponad godzinę.

  • GAUDEAMUS IGITUR ...

    Pokazują, że trzeci wiek nie skazuje na opiekę nad wnukami i obeznanie w serialach. Od 11 lat w Rudzie Śląskiej działa Uniwersytet Trzeciego Wieku.

  • KOLEJNE KONWENCJE WYBORCZE ZA NAMI

    W piątek w jednym z bytomskich hoteli odbyła się konwencja wyborcza Damiana Bartyli. W sobotę natomiast do Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zjechali przedstawiciele PiS-u. Zarówno jedni jak i drudzy mówili o swoich planach na najbliższą kadencję.
Program Tv


08:30
Podróże z pasją – Indie
09:15
Dziś w programie
09:30
Co słychać w mieście?
10:00
Moja Dzielnica – Kochłowice
10:15
Babskie Gadanie – Stylizacja i wizaż

Dyżur Redaktorski


Sandra Hajduk

Sandra Hajduk
tel. 509 568 973
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze