www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

wtorek, 11 grudnia 2012 16:32

ŚLĄSKI BRYDŻ

Rafał Szlaga

V Turniej Barbórkowy w skata zorganizowano na terenie naszego miasta. 428 osób walczyło o tytuł najlepszego w tej dosyć popularnej grze karcianej, nazywanej w całej Polsce śląskim brydżem

Skat – jedna z najpopularniejszych gier karcianych na Śląsku. Uczy logicznego myślenia i matematyki. My o wytłumaczenie zasad poprosiliśmy posła Grzegorza Tobiszowskiego, który zdradził, że w skata nauczył go grać dziadek.

Sam poseł choć w mistrzostwach nie brał udziału, obserwował tych którzy po raz piąty wzięli udział w Turnieju Barbórkowym. Turniej tym ważniejszy, że był to ostatni turniej z serii Grand Prix. W ten sposób wyłoniono tych, którzy będą brali udział w indywidualnych mistrzostwach polski.

Skat mimo iż popularny w całym kraju, najbardziej kojarzony jest ze Śląskiem. A tego typu turnieje pomagają zachować tradycję. Tym razem najlepszy okazał się Zbigniew Obirek.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • HOLYWIN. WYGRALI ŚWIĘCI

    Nie Halloween a Holywin obchodzi się w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 2 imienia Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej. Dzięki tej inicjatywie młodzież mogła poznać sylwetki świętych z zupełnie innej strony.

  • UWAGA NA ZMIANY

    W pierwszy listopadowy weekend zaparkujemy tam, gdzie zazwyczaj jest to zabronione, na części ulic wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Kierowcy pamiętać muszą o zmianie organizacji ruchu przy cmentarzach.

  • WYBORY CORAZ BLIŻEJ

    Do wyborów coraz bliżej, więc coraz więcej się dzieje. Za nami kolejna konwencja wyborcza. W poniedziałek 27 października w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zebrali się członkowie Platformy Obywatelskiej. Telewizja Sfera zaprasza natomiast każdego, kto chciałby dowiedzieć się czegoś więcej na temat kandydatów na prezydenta i kandydatów na radnych do oglądania cyklu debat wyborczych.
Program Tv


00:30
Mecz: Polonia Bytom – Szombierki Bytom
02:10
Temat Tygodnia
02:30
Wywiad z … Janusz Palikot
03:00
Propozycje Teledysków do Listy Śląskie Granie
04:00
Co słychać w mieście?

Dyżur Redaktorski


Sandra Hajduk

Sandra Hajduk
tel. 509 568 973
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze