www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

wtorek, 11 grudnia 2012 16:32

ŚLĄSKI BRYDŻ

Rafał Szlaga

V Turniej Barbórkowy w skata zorganizowano na terenie naszego miasta. 428 osób walczyło o tytuł najlepszego w tej dosyć popularnej grze karcianej, nazywanej w całej Polsce śląskim brydżem

Skat – jedna z najpopularniejszych gier karcianych na Śląsku. Uczy logicznego myślenia i matematyki. My o wytłumaczenie zasad poprosiliśmy posła Grzegorza Tobiszowskiego, który zdradził, że w skata nauczył go grać dziadek.

Sam poseł choć w mistrzostwach nie brał udziału, obserwował tych którzy po raz piąty wzięli udział w Turnieju Barbórkowym. Turniej tym ważniejszy, że był to ostatni turniej z serii Grand Prix. W ten sposób wyłoniono tych, którzy będą brali udział w indywidualnych mistrzostwach polski.

Skat mimo iż popularny w całym kraju, najbardziej kojarzony jest ze Śląskiem. A tego typu turnieje pomagają zachować tradycję. Tym razem najlepszy okazał się Zbigniew Obirek.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • WYSTAWA MALARSTWA

    Dla niego - polski krajobraz, dla niej - między innymi konie stały się inspiracją do stworzenia obrazów, które można oglądać w Muzeum Miejskim w Rudzie Śląskiej. Weekend rozpoczął się wernisażem wystawy malarstwa Jolanty Szostak i Andrzeja Otawy.

  • KAMPANIA WYBORCZA ROZKRĘCA SIĘ

    Coraz bardziej rozkręca się kampania wyborcza. Pod Zakładem Ubezpieczeń Społecznych przedstawiciele Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego zorganizowali dziś specjalny happening. Z kolei rudzkie Koło Ruchu Autonomii Śląska organizuje w sobotę RAŚ-owe grillowanie.

  • KAMPANIA WYBORCZA ROZKRĘCA SIĘ

    Przechadzając się ulicami Rudy Śląskiej jednego można być pewnym - kampania wyborcza nabiera coraz większego tempa.
Program Tv


01:00
Co słychać w mieście?
08:00
Propozycje Teledysków do Listy Śląski Granie
09:00
Przegląd Wydarzeń Miesiąca
09:40
Przegląd Wydarzeń Sportowych
10:00
Pożegnanie Lata z Telewizją Sfera

Dyżur Redaktorski


Bożena Langner

Bożena Langner
tel. 504 197 060
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze