www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

wtorek, 11 grudnia 2012 16:32

ŚLĄSKI BRYDŻ

Rafał Szlaga

V Turniej Barbórkowy w skata zorganizowano na terenie naszego miasta. 428 osób walczyło o tytuł najlepszego w tej dosyć popularnej grze karcianej, nazywanej w całej Polsce śląskim brydżem

Skat – jedna z najpopularniejszych gier karcianych na Śląsku. Uczy logicznego myślenia i matematyki. My o wytłumaczenie zasad poprosiliśmy posła Grzegorza Tobiszowskiego, który zdradził, że w skata nauczył go grać dziadek.

Sam poseł choć w mistrzostwach nie brał udziału, obserwował tych którzy po raz piąty wzięli udział w Turnieju Barbórkowym. Turniej tym ważniejszy, że był to ostatni turniej z serii Grand Prix. W ten sposób wyłoniono tych, którzy będą brali udział w indywidualnych mistrzostwach polski.

Skat mimo iż popularny w całym kraju, najbardziej kojarzony jest ze Śląskiem. A tego typu turnieje pomagają zachować tradycję. Tym razem najlepszy okazał się Zbigniew Obirek.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • SUKCES POLICJANTÓW KMP RUDA ŚLĄSKA

    Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel nielegalnymi papierosami. Kontrola targowiska na Halebie przeprowadzona wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celej pozwoliła na wycofanie z rynku papierosów o wartości ponad 4 tysięcy złotych bez polskich znaków akcyzy.

  • GRYF(NY) HAPPENING

    Lubisz grać na gitarze? To impreza dla Ciebie. Gryfny happening gitarowy już w najbliższą niedzielę w Nowym Bytomiu.

  • SZKOŁY GÓRNICZE. CO Z GWARANCJĄ ZATRUDNIENIA?

    Gwarancja zatrudnienia – właśnie to przyciągało uczniów do szkoły górniczej. Problemy Kompanii Węglowej spowodowały, że liczba tych którzy chcieliby w przyszłości związać się z górnictwem spadła. Uczniowie jednak nie powinni się martwić – jak nas przekonywano bowiem ostatnio w rudzkim Urzędzie Miasta Kompania podpisała z miastem nowe porozumienie w sprawie zatrudniania absolwentów.
Program Tv


17:45
Przegląd Wydarzeń Sportowych
18:00
Informator KZKGOP
18:10
Dogrywka – Ruch Radzionków
18:40
ŚGM
18:55
Prognoza Pogody

Dyżur Redaktorski


Karolina Markowska

Karolina Markowska
tel. 503 081 782
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze