www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

wtorek, 11 grudnia 2012 16:32

ŚLĄSKI BRYDŻ

Rafał Szlaga

V Turniej Barbórkowy w skata zorganizowano na terenie naszego miasta. 428 osób walczyło o tytuł najlepszego w tej dosyć popularnej grze karcianej, nazywanej w całej Polsce śląskim brydżem

Skat – jedna z najpopularniejszych gier karcianych na Śląsku. Uczy logicznego myślenia i matematyki. My o wytłumaczenie zasad poprosiliśmy posła Grzegorza Tobiszowskiego, który zdradził, że w skata nauczył go grać dziadek.

Sam poseł choć w mistrzostwach nie brał udziału, obserwował tych którzy po raz piąty wzięli udział w Turnieju Barbórkowym. Turniej tym ważniejszy, że był to ostatni turniej z serii Grand Prix. W ten sposób wyłoniono tych, którzy będą brali udział w indywidualnych mistrzostwach polski.

Skat mimo iż popularny w całym kraju, najbardziej kojarzony jest ze Śląskiem. A tego typu turnieje pomagają zachować tradycję. Tym razem najlepszy okazał się Zbigniew Obirek.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • BEZPŁATNA KOMUNIKACJA - PRAWDA CZY FAŁSZ?

    Któż z nas nie chciałby wsiąść do autobusu i bez obawy nie kasować biletu? Jeśli wierzyć w przedwyborcze hasła będzie to możliwie. My sprawdzamy jednak czy miasto jest przygotowane na takie rozwiązanie i co na to KZK GOP.

  • ŚWIADEK ZAREAGOWAŁ - POLICJANCI ZATRZYMALI

    Telefoniczna informacja i szybka reakcja pozwoliła policjantom z komisariatu drugiego na zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy bmw. Pomimo późnych godzin nocnych zgłaszający wykazał się brakiem akceptacji dla tego typu zachowań. Niewykluczone, że dzięki jego zdecydowanej postawie udało się zapobiec tragedii na drodze.

  • ANIOŁY WOLONTARIATU. NAGRODY ZA POMOC

    Anioły Wolontariatu to nietypowe nagrody. Nietypowe bowiem doceniają tych, którzy w codziennym życiu oddają swój czas, swoje pieniądze czy swój talent zupełnie bezinteresownie.
Program Tv


16:25
Dziś w programie
16:30
Co słychać w mieście?
17:00
Prognoza Pogody
17:05
Dziś w programie
17:18
Wydarzenia - serwis informacyjny

Dyżur Redaktorski


Bożena Langner

Bożena Langner
tel. 504 197 060
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze