www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

wtorek, 11 grudnia 2012 16:32

ŚLĄSKI BRYDŻ

Rafał Szlaga

V Turniej Barbórkowy w skata zorganizowano na terenie naszego miasta. 428 osób walczyło o tytuł najlepszego w tej dosyć popularnej grze karcianej, nazywanej w całej Polsce śląskim brydżem

Skat – jedna z najpopularniejszych gier karcianych na Śląsku. Uczy logicznego myślenia i matematyki. My o wytłumaczenie zasad poprosiliśmy posła Grzegorza Tobiszowskiego, który zdradził, że w skata nauczył go grać dziadek.

Sam poseł choć w mistrzostwach nie brał udziału, obserwował tych którzy po raz piąty wzięli udział w Turnieju Barbórkowym. Turniej tym ważniejszy, że był to ostatni turniej z serii Grand Prix. W ten sposób wyłoniono tych, którzy będą brali udział w indywidualnych mistrzostwach polski.

Skat mimo iż popularny w całym kraju, najbardziej kojarzony jest ze Śląskiem. A tego typu turnieje pomagają zachować tradycję. Tym razem najlepszy okazał się Zbigniew Obirek.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • OBRADOWAŁY POŁĄCZONE KOMISJE

    Trzy komisje Rady Miasta Ruda Śląska: budżetu i przedsiębiorczości, rewizyjna i zdrowia - obradowały na wspólnym posiedzeniu. Temat - sytuacja w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej.

  • ZATRZYMANO 53-LATKA

    Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 53-latka, podejrzanego o zabójstwo swojej 37-letniej bratanicy. Mężczyzna śmiertelnie pobił kobietę na oczach jej dzieci. Postanowieniem sądu sprawca został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz nawet dożywotnie więzienie.

  • PRACOWNICY MOPS NAGRODZENI

    Kilkunastu pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej zostało odznaczonych przez Prezydenta RP za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie pracy zawodowej. Odznaczenia zostały wręczone w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.
Program Tv


23:30
Ekoproblem
00:00
Wydarzenia – serwis informacyjny
00:15
Prognoza Pogody
00:20
Sportowy wywiad
00:30
Propozycje Teledysków do Listy Śląskie Granie

Dyżur Redaktorski


Bożena Langner

Bożena Langner
tel. 504 197 060
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze