www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

poniedziałek, 13 sierpnia 2012 14:14

INFORMACJE PO ŚLĄSKU

Rafał Szlaga

Od kilku dni na stronie internetowej naszej telewizji pojawiają się najważniejsze informacje z Rudy Śląskiej, Bytomia oraz Radzionkowa w języku śląskim. 

Telewizja Sfera postanowiła aktywnie włączyć się do ruchu na rzecz kultywowania śląskiej mowy. Od dzisiaj na naszej stronie internetowej można czytać oraz oglądać najświeższe informacje z regionu w języku śląskim. Tłumaczenia dziennikarskich tekstów na język śląski podjął się Leon Swaczyna wraz z Michałem Baraniokiem.

Aby zobaczyć jak wyglądają newsy po „naszymu” wystarczy wejść na stronę internetową www.sferatv.pl i kliknąć w odnośnik informacje po śląsku. To powrót do źródeł stwierdziła wiceprezes Telewizji Sfera, Izabela Piotrowska-Grosse.

W dzisiejszych czasach nikt nie ma wątpliwości, że ślonsko godka warto kultywować.

Już teraz możemy zdradzić, że wkrótce na naszej antenie pojawi się również Przegląd Wydarzeń Miesiąca w języku śląskim.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • WYJĄTKOWY PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY W GMINIE PILCHOWICE

    Wielkanocna Procesja Konna w Pilchowicach jest odpowiedzią na wezwanie Papieża Franciszka abyśmy katolicy nie zamykali się w kościołach, ale głosili naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa na placach, ulicach i wszędzie gdzie to możliwe - mówią organizatorzy tego wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się w Wielkanocny Poniedziałek.

  • SZANSA DLA CHORYCH

    Wojewódzki Szpital Specjalistyczny imienia św. Barbary zmienia swoje oblicze. Kliniczny Oddział Neurochirurgi przeszedł gruntowny remont i wzbogacił się o nowe sale zabiegowe, przestronne wnętrza oraz wygodne pokoje dla chorych.

  • GDZIE PO POMOC?

    Już tradycyjnie w okresie Świąt Wielkanocnych dyżury będzie pełniło kilka placówek medycznych na terenie Rudy Śląskiej oraz Bytomia.
Program Tv


16:20
Wywiad z... Janusz Palikot
16:50
Wielki Tydzień – Wielki Sobota
17:00
Przegląd Wydarzeń Tygodnia
17:40
Prognoza Pogody
17:45
Przegląd Wydarzeń Sportowych

Dyżur Redaktorski


Anita Kwiecień

Anita Kwiecień
tel. 509 568 973
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze