www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

poniedziałek, 13 sierpnia 2012 14:14

INFORMACJE PO ŚLĄSKU

Rafał Szlaga

Od kilku dni na stronie internetowej naszej telewizji pojawiają się najważniejsze informacje z Rudy Śląskiej, Bytomia oraz Radzionkowa w języku śląskim. 

Telewizja Sfera postanowiła aktywnie włączyć się do ruchu na rzecz kultywowania śląskiej mowy. Od dzisiaj na naszej stronie internetowej można czytać oraz oglądać najświeższe informacje z regionu w języku śląskim. Tłumaczenia dziennikarskich tekstów na język śląski podjął się Leon Swaczyna wraz z Michałem Baraniokiem.

Aby zobaczyć jak wyglądają newsy po „naszymu” wystarczy wejść na stronę internetową www.sferatv.pl i kliknąć w odnośnik informacje po śląsku. To powrót do źródeł stwierdziła wiceprezes Telewizji Sfera, Izabela Piotrowska-Grosse.

W dzisiejszych czasach nikt nie ma wątpliwości, że ślonsko godka warto kultywować.

Już teraz możemy zdradzić, że wkrótce na naszej antenie pojawi się również Przegląd Wydarzeń Miesiąca w języku śląskim.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • WYSTAWA MALARSTWA

    Dla niego - polski krajobraz, dla niej - między innymi konie stały się inspiracją do stworzenia obrazów, które można oglądać w Muzeum Miejskim w Rudzie Śląskiej. Weekend rozpoczął się wernisażem wystawy malarstwa Jolanty Szostak i Andrzeja Otawy.

  • KAMPANIA WYBORCZA ROZKRĘCA SIĘ

    Coraz bardziej rozkręca się kampania wyborcza. Pod Zakładem Ubezpieczeń Społecznych przedstawiciele Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego zorganizowali dziś specjalny happening. Z kolei rudzkie Koło Ruchu Autonomii Śląska organizuje w sobotę RAŚ-owe grillowanie.

  • KAMPANIA WYBORCZA ROZKRĘCA SIĘ

    Przechadzając się ulicami Rudy Śląskiej jednego można być pewnym - kampania wyborcza nabiera coraz większego tempa.
Program Tv


22:00
Przegląd Wydarzeń Miesiąca
22:40
Prognoza Pogody
22:45
Przegląd Wydarzeń Sportowych
23:08
Propozycje Teledysków do Listy Śląskie Granie
00:00
Przegląd Wydarzeń Miesiąca

Dyżur Redaktorski


Bożena Langner

Bożena Langner
tel. 504 197 060
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze