www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

poniedziałek, 13 sierpnia 2012 14:14

INFORMACJE PO ŚLĄSKU

Rafał Szlaga

Od kilku dni na stronie internetowej naszej telewizji pojawiają się najważniejsze informacje z Rudy Śląskiej, Bytomia oraz Radzionkowa w języku śląskim. 

Telewizja Sfera postanowiła aktywnie włączyć się do ruchu na rzecz kultywowania śląskiej mowy. Od dzisiaj na naszej stronie internetowej można czytać oraz oglądać najświeższe informacje z regionu w języku śląskim. Tłumaczenia dziennikarskich tekstów na język śląski podjął się Leon Swaczyna wraz z Michałem Baraniokiem.

Aby zobaczyć jak wyglądają newsy po „naszymu” wystarczy wejść na stronę internetową www.sferatv.pl i kliknąć w odnośnik informacje po śląsku. To powrót do źródeł stwierdziła wiceprezes Telewizji Sfera, Izabela Piotrowska-Grosse.

W dzisiejszych czasach nikt nie ma wątpliwości, że ślonsko godka warto kultywować.

Już teraz możemy zdradzić, że wkrótce na naszej antenie pojawi się również Przegląd Wydarzeń Miesiąca w języku śląskim.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • CZEKAMY Z KOLEJNYMI NIESPODZIANKAMI

    Jesteśmy już gotowi i czekamy na Państwa z kolejnymi niespodziankami w programie "Wakacje z Telewizją Sfera". Dziś m.in. o samochodach, dożynkach i pracy w radiu. Nasze studio odwiedzą też cheerleaderki. Zapraszmy o godzinie 8:00.

  • ŚLĄSKA BIESIADA W HALEMBIE

    W Rudzie Śląskiej – Halembie odbyła się kolejna tego lata Biesiada Śląska. Zagrały gwiazdy śląskiej muzyki, publiczność dopisała. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Prawo, Rodzina, Obywatel oraz poseł Grzegorz Tobiszowski.

  • WITAMY W PONIEDZIAŁEK. WAKACJE Z TELEWIZJĄ SFERA TRWAJĄ.

    Przed nami kolejny tydzień. Przed nami także kolejny odcinek programu "Wakacje z Telewizją Sfera". Dziś rozmawiać będziemy m.in. z prawnikiem o tym jak nie dać się oszukać nieuczciwym organizatorom wypoczynku. W naszym ogrodzie zagości także psycholog i opowie nam jak właściwie odpoczywać. Nie zabraknie też innych niespodzianek. Startujemy punktualnie o godzinie ósmej.
Program Tv


14:30
Co słychać w mieście?
14:55
Prognoza Pogody
15:00
Wakacje z telewizją Sfera
17:00
Prognoza Pogody
17:10
Dziś w programie?

Dyżur Redaktorski


Rafał Szlaga

Rafał Szlaga
tel. 504 197 579
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze