www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

poniedziałek, 13 sierpnia 2012 14:14

INFORMACJE PO ŚLĄSKU

Rafał Szlaga

Od kilku dni na stronie internetowej naszej telewizji pojawiają się najważniejsze informacje z Rudy Śląskiej, Bytomia oraz Radzionkowa w języku śląskim. 

Telewizja Sfera postanowiła aktywnie włączyć się do ruchu na rzecz kultywowania śląskiej mowy. Od dzisiaj na naszej stronie internetowej można czytać oraz oglądać najświeższe informacje z regionu w języku śląskim. Tłumaczenia dziennikarskich tekstów na język śląski podjął się Leon Swaczyna wraz z Michałem Baraniokiem.

Aby zobaczyć jak wyglądają newsy po „naszymu” wystarczy wejść na stronę internetową www.sferatv.pl i kliknąć w odnośnik informacje po śląsku. To powrót do źródeł stwierdziła wiceprezes Telewizji Sfera, Izabela Piotrowska-Grosse.

W dzisiejszych czasach nikt nie ma wątpliwości, że ślonsko godka warto kultywować.

Już teraz możemy zdradzić, że wkrótce na naszej antenie pojawi się również Przegląd Wydarzeń Miesiąca w języku śląskim.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • BEZPŁATNA KOMUNIKACJA - PRAWDA CZY FAŁSZ?

    Któż z nas nie chciałby wsiąść do autobusu i bez obawy nie kasować biletu? Jeśli wierzyć w przedwyborcze hasła będzie to możliwie. My sprawdzamy jednak czy miasto jest przygotowane na takie rozwiązanie i co na to KZK GOP.

  • ŚWIADEK ZAREAGOWAŁ - POLICJANCI ZATRZYMALI

    Telefoniczna informacja i szybka reakcja pozwoliła policjantom z komisariatu drugiego na zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy bmw. Pomimo późnych godzin nocnych zgłaszający wykazał się brakiem akceptacji dla tego typu zachowań. Niewykluczone, że dzięki jego zdecydowanej postawie udało się zapobiec tragedii na drodze.

  • ANIOŁY WOLONTARIATU. NAGRODY ZA POMOC

    Anioły Wolontariatu to nietypowe nagrody. Nietypowe bowiem doceniają tych, którzy w codziennym życiu oddają swój czas, swoje pieniądze czy swój talent zupełnie bezinteresownie.
Program Tv


23:30
Magazyn Ekstraklasy Futsalu
23:45
Temat Tygodnia
00:00
Prognoza Pogody
00:05
Festiwal Życia – cz 2
02:20
Gdzie na weekend – Brenna

Dyżur Redaktorski


Bożena Langner

Bożena Langner
tel. 504 197 060
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze