www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

poniedziałek, 13 sierpnia 2012 14:14

INFORMACJE PO ŚLĄSKU

Rafał Szlaga

Od kilku dni na stronie internetowej naszej telewizji pojawiają się najważniejsze informacje z Rudy Śląskiej, Bytomia oraz Radzionkowa w języku śląskim. 

Telewizja Sfera postanowiła aktywnie włączyć się do ruchu na rzecz kultywowania śląskiej mowy. Od dzisiaj na naszej stronie internetowej można czytać oraz oglądać najświeższe informacje z regionu w języku śląskim. Tłumaczenia dziennikarskich tekstów na język śląski podjął się Leon Swaczyna wraz z Michałem Baraniokiem.

Aby zobaczyć jak wyglądają newsy po „naszymu” wystarczy wejść na stronę internetową www.sferatv.pl i kliknąć w odnośnik informacje po śląsku. To powrót do źródeł stwierdziła wiceprezes Telewizji Sfera, Izabela Piotrowska-Grosse.

W dzisiejszych czasach nikt nie ma wątpliwości, że ślonsko godka warto kultywować.

Już teraz możemy zdradzić, że wkrótce na naszej antenie pojawi się również Przegląd Wydarzeń Miesiąca w języku śląskim.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

 • O POLITYCE SENIORALNEJ

  O polityce senioralnej w Unii Europejskiej rozmawiano w poniedziałek 29 września w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty. Spotkanie zorganizował poseł Marek Plura.

 • ULICA GODULI

  Trzy tygodnie przed terminem ul. Karola Goduli została otwarta dla ruchu po remoncie. Kierowcy od soboty mogą poruszać się wyremontowanym odcinkiem od ulicy Pawła do ulicy Przedszkolnej.

   

 • MUZYKUJĄCE RODZINY. KONCERT W SZKOLE MUZYCZNEJ

  Całe rodziny muzykowały wczoraj w auli Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej. Po raz kolejny bowiem placówka zorganizowała koncert pod nazwą Muzykujące Rodziny.
Program Tv


04:00
Co słychać w mieście?
06:50
Dziś w programie
07:00
Propozycje Teledysków do Listy Śląskie Granie
08:00
Wydarzenia - serwis informacyjny
08:20
Sportowy Wywiad

Dyżur Redaktorski


Karolina Markowska

Karolina Markowska
tel. 503 081 782
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze