www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

poniedziałek, 13 sierpnia 2012 14:14

INFORMACJE PO ŚLĄSKU

Rafał Szlaga

Od kilku dni na stronie internetowej naszej telewizji pojawiają się najważniejsze informacje z Rudy Śląskiej, Bytomia oraz Radzionkowa w języku śląskim. 

Telewizja Sfera postanowiła aktywnie włączyć się do ruchu na rzecz kultywowania śląskiej mowy. Od dzisiaj na naszej stronie internetowej można czytać oraz oglądać najświeższe informacje z regionu w języku śląskim. Tłumaczenia dziennikarskich tekstów na język śląski podjął się Leon Swaczyna wraz z Michałem Baraniokiem.

Aby zobaczyć jak wyglądają newsy po „naszymu” wystarczy wejść na stronę internetową www.sferatv.pl i kliknąć w odnośnik informacje po śląsku. To powrót do źródeł stwierdziła wiceprezes Telewizji Sfera, Izabela Piotrowska-Grosse.

W dzisiejszych czasach nikt nie ma wątpliwości, że ślonsko godka warto kultywować.

Już teraz możemy zdradzić, że wkrótce na naszej antenie pojawi się również Przegląd Wydarzeń Miesiąca w języku śląskim.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

 • BAL KARNAWAŁOWY

  Trwa karnawał, dlatego w Szkole Podstawowej nr 21 w Rudzie Śląskiej odbył się bal. Bawili się nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele.

   

 • ZŁOTE GODY

  W Rudzie Śląskiej odbyła się uroczystość Złotych Godów. Doceniono 20 par z długoletnim stażem małżeńskim.

 • SKRADZIONA KARTA PŁATNICZA

  W ręce kryminalnych z rudzkiej „dwójki” wpadła para, która posługiwała się skradzioną kartą płatniczą. Kobieta za drobne zakupy płaciła metodą zbliżeniową. Śledczy przedstawili jej 20 zarzutów, związanych z kradzieżą i posługiwaniem się cudzą kartą.

   

   
Program Tv


22:00
Przegląd Wydarzeń MIesiąca
22:45
Prognoza Pogody
22:50
Przegląd Wydarzeń Sportowych
23:05
Propozycje Teledysków do Listy Śląskie Granie
00:00
Przegląd Wydarzeń Miesiąca

Dyżur Redaktorski


Arkadiusz Wieczorek

Arkadiusz Wieczorek
tel. 508 271 609
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze