www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

poniedziałek, 13 sierpnia 2012 14:14

INFORMACJE PO ŚLĄSKU

Rafał Szlaga

Od kilku dni na stronie internetowej naszej telewizji pojawiają się najważniejsze informacje z Rudy Śląskiej, Bytomia oraz Radzionkowa w języku śląskim. 

Telewizja Sfera postanowiła aktywnie włączyć się do ruchu na rzecz kultywowania śląskiej mowy. Od dzisiaj na naszej stronie internetowej można czytać oraz oglądać najświeższe informacje z regionu w języku śląskim. Tłumaczenia dziennikarskich tekstów na język śląski podjął się Leon Swaczyna wraz z Michałem Baraniokiem.

Aby zobaczyć jak wyglądają newsy po „naszymu” wystarczy wejść na stronę internetową www.sferatv.pl i kliknąć w odnośnik informacje po śląsku. To powrót do źródeł stwierdziła wiceprezes Telewizji Sfera, Izabela Piotrowska-Grosse.

W dzisiejszych czasach nikt nie ma wątpliwości, że ślonsko godka warto kultywować.

Już teraz możemy zdradzić, że wkrótce na naszej antenie pojawi się również Przegląd Wydarzeń Miesiąca w języku śląskim.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLACH

    Mimo że rok szkolny już się rozpoczął w przedszkolach w Rudzie Śląskiej wciąż są jeszcze wolne miejsca. Gdzie przyjmą naszą pociechę? Sprawdzał Arkadiusz Wieczorek

  • TANECZNA RUDA

    Była atrakcyjna, była modna. W październiku będzie taneczna. Mowa o nowej akcji promocyjnej miasta Ruda Śląska, która tym razem pokazać ma taneczną twarz miasta.

  • KLASA REGIONALNA W MORCINKU

    Najpierw zabrzmiał pierwszy szkolny dzwonek, a następnie podpisano umowę pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rudzie Śląskiej – Wirku a Instytutem Pamięci Narodowej. Tak wyglądało powołanie do życie pierwszej klasy humanistycznej z innowacją wiedzy o regionie.
Program Tv


22:40
XXXVI Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę cz1
23:40
Abonenci Pytają
00:00
Wydarzenia – serwis informacyjny
00:15
Prognoza Pogoda
00:20
Pierwszy Krok

Dyżur Redaktorski


Sandra Hajduk

Sandra Hajduk
tel. 509 568 973
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze