www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

poniedziałek, 13 sierpnia 2012 14:14

INFORMACJE PO ŚLĄSKU

Rafał Szlaga

Od kilku dni na stronie internetowej naszej telewizji pojawiają się najważniejsze informacje z Rudy Śląskiej, Bytomia oraz Radzionkowa w języku śląskim. 

Telewizja Sfera postanowiła aktywnie włączyć się do ruchu na rzecz kultywowania śląskiej mowy. Od dzisiaj na naszej stronie internetowej można czytać oraz oglądać najświeższe informacje z regionu w języku śląskim. Tłumaczenia dziennikarskich tekstów na język śląski podjął się Leon Swaczyna wraz z Michałem Baraniokiem.

Aby zobaczyć jak wyglądają newsy po „naszymu” wystarczy wejść na stronę internetową www.sferatv.pl i kliknąć w odnośnik informacje po śląsku. To powrót do źródeł stwierdziła wiceprezes Telewizji Sfera, Izabela Piotrowska-Grosse.

W dzisiejszych czasach nikt nie ma wątpliwości, że ślonsko godka warto kultywować.

Już teraz możemy zdradzić, że wkrótce na naszej antenie pojawi się również Przegląd Wydarzeń Miesiąca w języku śląskim.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • BIESIADA W SOBOTĘ

    Kolejna biesiada z cyklu Biesiad Śląskich przed nami. Odbędzie się ona w Parku Młodzieży w Orzegowie. Do wspólnej zabawy zaprasza Stowarzyszenie Prawo Rodzina Obywatel oraz Poseł na Sejm Grzegorz Tobiszowski.

  • JUBILACI ŚWIĘTOWALI W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

    Dzisiaj jubilaci świętowali 50-lecie pożycia małżeńskiego. Pary z Rudy Śląskiej wzięły udział w uroczystości organizowanej przez Urząd Stanu Cywilnego, podczas której wręczono medale za długi staż małżeński.

  • 16 LISTOPADA DO URN

    Już wszystko jasne. 16 listopada pójdziemy do urn, wybierając nowych przedstawicieli w samorządzie. Kampania wyborcza oficjalnie ruszy 27 sierpnia. Jak prezentuje się kalendarz wyborczy 2014?
Program Tv


17:35
Prognoza Pogody
17:40
Sport - informacyjny serwis sportowy
17:45
Śląskie Pozytywna Energia
18:00
Temat Tygodnia
18:15
Technika od kuchni

Dyżur Redaktorski


Bożena Langner

Bożena Langner
tel. 504 197 060
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze