www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

poniedziałek, 13 sierpnia 2012 14:14

INFORMACJE PO ŚLĄSKU

Rafał Szlaga

Od kilku dni na stronie internetowej naszej telewizji pojawiają się najważniejsze informacje z Rudy Śląskiej, Bytomia oraz Radzionkowa w języku śląskim. 

Telewizja Sfera postanowiła aktywnie włączyć się do ruchu na rzecz kultywowania śląskiej mowy. Od dzisiaj na naszej stronie internetowej można czytać oraz oglądać najświeższe informacje z regionu w języku śląskim. Tłumaczenia dziennikarskich tekstów na język śląski podjął się Leon Swaczyna wraz z Michałem Baraniokiem.

Aby zobaczyć jak wyglądają newsy po „naszymu” wystarczy wejść na stronę internetową www.sferatv.pl i kliknąć w odnośnik informacje po śląsku. To powrót do źródeł stwierdziła wiceprezes Telewizji Sfera, Izabela Piotrowska-Grosse.

W dzisiejszych czasach nikt nie ma wątpliwości, że ślonsko godka warto kultywować.

Już teraz możemy zdradzić, że wkrótce na naszej antenie pojawi się również Przegląd Wydarzeń Miesiąca w języku śląskim.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • OBIEKTYWY 2014 WRĘCZONE

    Tego wieczoru było wyjątkowo artystycznie. Nie zabrakło bowiem pokazów tańca, występu bębniarzy i wokalistki. Właśnie taki klimat towarzyszył tegorocznym „Obiektywom 2014”.

  • JUŻ DZIŚ WRĘCZYMY OBIEKTYWY

    Już dzisiaj po raz kolejny wyróżnimy osoby i firmy współpracujące z naszą telewizją wręczając im Obiektywy Telewizji Sfera. W tym roku wiele niespodzianek - zmieniliśmy bowiem kategorie, w których przyznawane są nagrody. Jedno jest natomiast pewne - tego wieczoru będzie... artystycznie. A przekonać o tym będzie się można już o godzinie 18:00. Transmisja z gali na żywo na naszej antenie. Zachęcamy do oglądania.

  • WYMIANA ZAINAUGUROWANA

    W In-nym Domu Kultury w Kochłowicach zainaugurowano dziś II etap polsko – rosyjskiej wymiany młodzieżowej. Przez najbliższe dni grupa młodzieży z Krasnojarska będzie mieskać u polskich rodzin i poznawać tutejszą kulturą.
Program Tv


09:00
Przegląd Wydarzeń Tygodnia
09:35
Przegląd Wydarzeń Sportowych
10:00
Mecz: Gwiazda Ruda Śląska - Red Dragons Pniewy
11:30
Gdzie na weekend – Brenna
12:00
Przegląd Wydarzeń Tygodnia

Dyżur Redaktorski


Sandra Hajduk

Sandra Hajduk
tel. 509 568 973
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze