www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

poniedziałek, 13 sierpnia 2012 14:14

INFORMACJE PO ŚLĄSKU

Rafał Szlaga

Od kilku dni na stronie internetowej naszej telewizji pojawiają się najważniejsze informacje z Rudy Śląskiej, Bytomia oraz Radzionkowa w języku śląskim. 

Telewizja Sfera postanowiła aktywnie włączyć się do ruchu na rzecz kultywowania śląskiej mowy. Od dzisiaj na naszej stronie internetowej można czytać oraz oglądać najświeższe informacje z regionu w języku śląskim. Tłumaczenia dziennikarskich tekstów na język śląski podjął się Leon Swaczyna wraz z Michałem Baraniokiem.

Aby zobaczyć jak wyglądają newsy po „naszymu” wystarczy wejść na stronę internetową www.sferatv.pl i kliknąć w odnośnik informacje po śląsku. To powrót do źródeł stwierdziła wiceprezes Telewizji Sfera, Izabela Piotrowska-Grosse.

W dzisiejszych czasach nikt nie ma wątpliwości, że ślonsko godka warto kultywować.

Już teraz możemy zdradzić, że wkrótce na naszej antenie pojawi się również Przegląd Wydarzeń Miesiąca w języku śląskim.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

 • OSTRZEŻENIE PRZED BURZAMI

  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Krakowie ostrzega przed burzami w dniu 23 lipca.
  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm, oraz porywami wiatru do 60 km/h. 

 • ZATRZYMANI DILERZY

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, u których znaleziono znaczne ilości narkotyków. 23-latkowie z handlu marihuaną i psychotropami uczynili sobie stałe źródło dochodu. Jak się okazało, byli również poszukiwani.

 • TANIE PODRÓŻOWANIE, FESTIWAL ORKIESTR I MAŻORETKI

  Festiwal Orkiestr Dętych w Rudzie Śląskiej, tanie podróżowanie i nietypowa kolekcja Burmistrza Radzionkowa to tematy, które poruszać będziemy w dzisiejszym odcinku programu "Wakacje z Telewizją Sfera". Oczywiścnie nie zabraknie wielu innych ciekawcyh gości. Startujemy o godzinie 8:00
Program Tv


13:00
Propozycje Teledysków do Listy Śląskie Granie
14:00
Wywiad z... Wojciech Jagielski
14:25
Dziś w programie?
14:30
Co słychać w mieście?
14:55
Prognoza Pogody

Dyżur Redaktorski


Arkadiusz Wieczorek

Arkadiusz Wieczorek
tel. 508 271 609
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze