www.sferatv.pl
www.elsat.pl
www.sileman.pl

poniedziałek, 13 sierpnia 2012 14:14

INFORMACJE PO ŚLĄSKU

Rafał Szlaga

Od kilku dni na stronie internetowej naszej telewizji pojawiają się najważniejsze informacje z Rudy Śląskiej, Bytomia oraz Radzionkowa w języku śląskim. 

Telewizja Sfera postanowiła aktywnie włączyć się do ruchu na rzecz kultywowania śląskiej mowy. Od dzisiaj na naszej stronie internetowej można czytać oraz oglądać najświeższe informacje z regionu w języku śląskim. Tłumaczenia dziennikarskich tekstów na język śląski podjął się Leon Swaczyna wraz z Michałem Baraniokiem.

Aby zobaczyć jak wyglądają newsy po „naszymu” wystarczy wejść na stronę internetową www.sferatv.pl i kliknąć w odnośnik informacje po śląsku. To powrót do źródeł stwierdziła wiceprezes Telewizji Sfera, Izabela Piotrowska-Grosse.

W dzisiejszych czasach nikt nie ma wątpliwości, że ślonsko godka warto kultywować.

Już teraz możemy zdradzić, że wkrótce na naszej antenie pojawi się również Przegląd Wydarzeń Miesiąca w języku śląskim.Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz: regulamin.


Kod antyspamowy
Odśwież

  • GOTOWI NA AKCJĘ ZIMA?

    Choć o zimie nie myśli raczej nikt, a pogoda rozpieszcza nas wysokimi temperaturami – to miasto Ruda Ślaska już chwali się gotowością do akcji zima 2014 / 2015.

  • SUKCES POLICJANTÓW KMP RUDA ŚLĄSKA

    Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel nielegalnymi papierosami. Kontrola targowiska na Halebie przeprowadzona wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celej pozwoliła na wycofanie z rynku papierosów o wartości ponad 4 tysięcy złotych bez polskich znaków akcyzy.

  • GRYF(NY) HAPPENING

    Lubisz grać na gitarze? To impreza dla Ciebie. Gryfny happening gitarowy już w najbliższą niedzielę w Nowym Bytomiu.
Program Tv


00:00
Przegląd Wydarzeń Tygodnia
00:40
Prognoza Pogody
00:45
Przegląd Wydarzeń Sportowych
01:00
Co słychać w mieście?

Dyżur Redaktorski


Arkadiusz Wieczorek

Arkadiusz Wieczorek
tel. 508 271 609
32 340 44 61
e-mail - >> kliknij <<

Polecamy

Górnik Zabrze