Ruch Radzionków pokonał Polonię Bytom 2:1 w drugim meczu barażowym o awans do III ligi. W pierwszym spotkaniu obu zespołów padł remis 1:1. Tym samym popularne Cidry zagrają w przyszłym roku na wyższym szczeblu rozgrywkowym. To było ostatnie sportowe widowisko na obiekcie przy ul. Narutowicza.

Polonia Bytom prowadziła po 21 minutach gry. Po składnej akcji lewą flanką piłkę w siatce umieścił kapitan niebiesko-czerwonych Marcin Lachowski. Podopieczni Jacka Trzeciaka przeważali na boisku, mieli więcej sytuacji bramkowych, ale w końcówce szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu bohaterem został Andrzej Piecuch. Rezerwowy zawodnik Ruchu wyszedł na boisko po przerwie, a w 70. minucie doprowadził do remisu płaskim strzałem ze skraju pola karnego na dalszy słupek. Dokładnie 10 minut później Wojciech Mróz sfaulował w polu karnym Mateusza Hermasza. Arbiter główny spotkania podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Do piłki podszedł najskuteczniejszy strzelec Cidrów, Robert Wojsyk. Napastnik Ruchu nie pomylił się - jego trafienie dało wygraną ekipie z Radzionkowa i jednocześnie awans do III ligi.

Mecz z Polonią był jednocześnie pożegnaniem stadionu przy ulicy Gabriela Narutowicza. Od nowego sezonu Ruch będzie grał na boisku przy ulicy Knosały.